Please visit the site again using one of the following browsers.

Hakkımızda

UPT Hakkında

Türkiye’nin en büyük yatırım bankası Aktif Bank’ın bir iştiraki olarak 2010 yılında hizmete başlayan UPT, Türkiye’nin ilk yerli, global para transferi ve ödeme platformudur. Kurulduğu günden bugüne dek kesintisiz işleyişine devam eden UPT, fiziki hizmet noktaları ve UPTION mobil uygulaması ile yurt içi ve yurt dışında hesaba, karta veya isme para transferi hizmeti sunmaktadır.

176
Ülke
12 Milyon
Transfer
27 Milyar ₺
İşlem Hacmi

Kimiz, Neler Yapıyoruz?

Türkiye’nin yurt içi ve yurt dışında en yaygın ağa sahip para transfer sistemi olarak, tüm dünyada 176 ülkede 400.000’den fazla hizmet noktasına sahip olup, yeni anlaşmalar ve iş birlikleri ile dünya çapında büyümeye ve hizmet noktalarını arttırmaya hız kesmeden devam ediyoruz!
UPT olarak; 2020 yılının son çeyreğinde hayata geçirdiğimiz UPTION uygulaması ile dijital dünyaya da adım attık, bu hamlemiz ile ülkemiz ve dünya çapında erişilebilirliğimizi artırmayı amaçlarken, ayrıca fintech dünyasında ödeme sistemleri alanında yenilikçi stratejilerimizle hedeflerimize emin adımlarla yürümekteyiz. 
Devamını Oku
Yeni mobil uygulamamız olan UPTION, şimdiden binlerce insanın hayatını kolaylaştırdı! 10 yılı aşkın süredir global para transferi dünyasında en çok tercih edilen firmalardan biri olarak hayata geçirdiğimiz UPTION ile, UPT fiziki noktalarımızda gerçekleştirdiğimiz tüm işlemleri dijital dünyaya da taşıyoruz. UPTION ile kullanıcılarımız yurt içi ve yurt dışı hesaba, karta veya isme para gönderim işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Ayrıca UPTION ile; “Mesajla Para İste”, “QR ile Para Transferi” gibi günlük hayatı oldukça kolaylaştıracak pratik çözümler de sunuyoruz. Para transferinin haricinde  ödeme hizmetleri de sunduğumuz UPTION üzerinden kullanıcılarımız birçok farklı oyun firmasından oyun pini de satın alabiliyor. 
UPTION uygulamamız ile birlikte günümüz dünyasında kaçınılmaz bir gereklilik olan “dijitalleşme” yolunda güçlü bir adım atarak, ülkemizde ve tüm dünyada hızla gelişen ve büyüyen ödeme sistemleri ekosisteminde Türkiye’de olduğu kadar küresel çapta da iddialı bir platform haline gelmeyi hedefliyoruz. UPT olarak; Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen Fintech kuruluşlarından biri olmak için her geçen gün gelişmeye devam ediyor, UPTION ile birlikte bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz!

Kurumsal Yönetim

mehmet-usta-yönetim-kurulu-üyesi
Mehmet Usta
Yönetim Kurulu Başkanı
Daha Fazla
mehmet-usta-yönetim-kurulu-üyesi
Mehmet Usta
Yönetim Kurulu Başkanı

1950 doğumlu olan Mehmet Usta, Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, İktisat ve Maliye Bölümü mezunudur ve 35 yılı aşkın Bankacılık deneyimine sahiptir. 1979 - 1987 yılları arasında Anadolu Bankası’nda müfettişlik ve yöneticilik görevlerinde; 1987 - 1994 yılları arasında Emlak Bankası’nda yurt içinde ve yurt dışında üst düzey görevlerde bulunmuştur.

1994’ten, Mart 2007’ye kadar Banque du Bosphore - Paris’te Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış ve Nisan 2008’de Aktif Bank’ta Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev almıştır. Temmuz 2009’dan bu yana Arnavutluk ve Kosova’da faaliyetleri bulunan Çalık Holding kuruluşu Banka Kombetare Tregtare’de ise Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

Mayıs 2012’den bu yana Brüksel merkezli WSBI-World Savings and Retail Banking Institute (Dünya Tasarruf ve Parekende Bankacılık Enstitüsü)’nde Yönetim Kurulu Üyesi, Mart 2015’ten itibaren Aktif Bank bağlı ortaklıkları UPT Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. ile Sigortayeri Sigorta ve Reasürans Brokerlik A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

dr-serdar-sümer-yönetim-kurulu-başkan-vekili
Dr. Serdar Sümer
Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Daha Fazla
dr-serdar-sümer-yönetim-kurulu-başkan-vekili
Dr. Serdar Sümer
Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1973 doğumlu olan Serdar Sümer, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olup Virginia-ABD The College of William and Mary’de yüksek lisans yapmış ve 2011 Nisan ayında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Bankacılık alanında doktorasını tamamlamıştır.

Financial Risk Manager (FRM) ve Yeminli Mali Müşavirlik belgelerine sahip olan Sümer, 1996 yılında Bankalar Yeminli Murakıbı olarak kariyerine başlamış, 2008 – 2014 yılları arasında Aktif Bank bünyesinde Sermaye Piyasaları Genel Müdür Yardımcılığı, 2014 yılında ise ortağı olduğu Tera Menkul Değerler firmasında Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmüştür.

2015 yılında Aktif Bank bünyesine Genel Müdür olarak tekrar katılan Sümer, 2020 yılının sonuna kadar Bankanın Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmüştür. 2021 yılı itibariyle Aktif Bank bünyesinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

hakan-özat-yönetim-kurulu-üyesi-ve-genel-müdür
Hakan Özat
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür
Daha Fazla
hakan-özat-yönetim-kurulu-üyesi-ve-genel-müdür
Hakan Özat
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olup, 16 yıllık deneyimi bulunmaktadır. Kariyerine 2003 yılında özel bir şirkette Dış Ticaret Yöneticisi olarak başlamasının ardından 2005-2008 yılları arasında kariyerine Finansbank’ta Kıdemli Müfettiş Yardımcısı olarak devam etmiştir. 2008 yılında Aktif Bank bünyesine katılan Özat, 2012 yılına kadar Kıdemli Müfettiş olarak görevine devam etmiştir. 2012-2015 yılları arası Banka Kombetare Tregtare Kosova’da İç Denetim Grup Başkanı olarak çalıştıktan sonra 2015-2019 yılları arası Aktif Bank İç Sistemler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. Hakan Özat, 2019 Şubat ayı itibariyle UPT Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş.’ye Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Ayşegül Adaca Oğan
Ayşegül Adaca Oğan
Yönetim Kurulu Üyesi
Daha Fazla
Ayşegül Adaca Oğan
Ayşegül Adaca Oğan
Yönetim Kurulu Üyesi

Ayşegül Adaca Oğan, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra, Stanford Üniversitesi Mühendislik Yönetimi ve Işık Üniversitesi İşletme Bölümü’nde iki farklı yüksek lisans derecesi almıştır. Kariyerine 1998 yılında bankacılık sektöründe başlayan Ayşegül Adaca Oğan, Türkiye ve yurtdışında bireysel bankacılık ve tüketici finansmanı alanlarında çeşitli kurumlarda edindiği tecrübelerden sonra 2015 yılında Aktif Bank ailesine Bireysel ve Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmıştır. 2017 yılından itibaren BKT Arnavutluk Banka, BKT Kosova Banka, ALBtelekom Yönetim Kurulu Üyesi ve Aktif Bank Yönetim Kurulu Murahhas Azası olarak görev alan Ayşegül Adaca Oğan, 2021 yılı itibariyle Aktif Bank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Mert Çalık
Mert Çalık
Yönetim Kurulu Üyesi
Daha Fazla
Mert Çalık
Mert Çalık
Yönetim Kurulu Üyesi

Mert Turgut Çalık, 2015 yılında Londra’da bulunan Bellerbys College’da Temel İşletme Kursu’nu tamamlamış, 2019 yılında ise Londra’da Westminster Üniversitesi Pazarlama Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. Profesyonel iş hayatına 2012 yılında Çalık Denim’de Finans departmanında başlayan Çalık, 2019 senesinde aynı firmada Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. BKT Yönetim Kurulu Üyesi Mert Turgut Çalık, aynı zamanda CLK Yönetim Kurulu Başkanı ve Çalık Pamuk Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmaktadır.

Bizden Haberler

Duyurular

Bilgi Güvenliği Politikası
Dolandırıcılık Hakkında Yenilikler ve Son Düzenlemeler
Güvenlik Bilgilendirmesi
Gizlilik Sözleşmesi
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Aydınlatma Metni
UPT Genel Ödeme Hizmetleri Sözleşmesi
TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne Başvuru İle İlgili Bilgilendirme Metni
Türkiye Ödeme Ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği Bireysel Müşteri Hakem Heyetine İlişkin Esas Ve Usulleri Hakkında Yönetmelik
Bireysel Müşteri Hakem Heyeti Ve Başvuru Süreci Hakkında Bilgilendirme Broşürü
Bireysel Müşteri Hakem Heyeti Başvuru Formu